Jak zarobić wypożyczając sprzęt budowlany?

Masz do zrobienia remont, a nie stać cię na sprzęt? Nie masz gdzie trzymać sprzętu po zakupie? Idealnym wyjściem będzie wypożyczalnia sprzętu budowlanego.

Skąd pomysł?

W Europie pierwsze wypożyczalnie sprzętu budowlanego powstały w latach 50. XX w. Pierwszym krajem, który zdecydował się na takie rozwiązanie była Finlandia. Budownictwo wymagało wtedy racjonalnych i korzystnych zmian, na co odpowiedzią były właśnie wypożyczalnie sprzętu. Dziś na zachodzie Europy już 80% mieszkańców wypożycza sprzęt budowlany.

Sprzęt wysokiej jakości

Zarówno materiały budowlane jak i sprzęt muszą być wysokiej jakości, by tworzyć dobrą i trwałą architekturę. Wypożyczalnie sprzętu oferują właśnie sprzęt najwyższej jakości, renomowanych producentów. Posiadają także własne serwisy dokonujące przeglądów, konserwacji, czyszczenia i napraw sprzętu. Wypożyczalnie takie jak Ponako są idealne dla osób i małych firm, które nie dysponują dużym budżetem i miejscem na przechowywanie sprzętu podczas nieużywania go. Ogromną zaletą są niskie ceny wypożyczania. W Polsce to zazwyczaj około 100 zł za wypożyczenie drobniejszego sprzętu na kilka dni, do kilkuset złotych za wypożyczenie dużych maszyn.

Co można wypożyczać?

Wypożyczać można zarówno drobne urządzenia, jak i betoniarki, rusztowania czy maszyny takie jak koparki czy dźwigi. Z wypożyczania sprzętu korzystają mniejsze i większe firmy budowlane i remontowe, a także klienci detaliczni. Inną zaletą jest oferowany przez firmy wypożyczające transport – zarówno do klienta jak i z powrotem do firmy kiedy klient zgłosi chęć oddania sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *