Wykończenie poddasza w budownictwie mieszkaniowy

Poddasze szczególnie często projektowane jest i wykonywane przy tworzeniu domów jednorodzinnych. W dużej wielomieszkaniowej zabudowie poddasza spotykane są wyjątkowo rzadko ? częściej ostatnie kondygnacje są dodatkowo konstrukcyjnie wzbogacane o antresole. Jeśli jednak ktoś od podstaw planuje wybudowanie własnego domu, poddasze pozwala uzyskać nawet do kilkudziesięciu dodatkowych metrów kwadratowych bez jednoczesnej potrzeby stawiania całej kosztownej kondygnacji. Poddasze nie może być jednak wtedy traktowane po macoszemu, a do jego wykończenia i uszczelnienia należy wykorzystać jak najlepsze materiały.

Pomocna przy tworzeniu mocno izolowanego termicznie pomieszczenia, jak zwykle okazać może się wełna szklana. Ta specjalna odmiana wełny mineralnej z dodatkiem wypalanego w ogromnej temperaturze kwarcu i piasku, pozwala uzyskać na koniec bardzo gęstą i nieprzewodzącą powłokę. Idealnie nadaje się do tłumienia odgłosów, ale stosowane jest przede wszystkim jako dodatkowe zabezpieczenie przed przenikaniem chłodu i stratami ciepła. Przy okazji, wełna szklana jest względnie sztywna i twarda oraz odporna na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu prawidłowo ułożona i ściśle zamontowana, zachowuje swój kształt i formę przez wiele lat, nie wymagając przy tym żadnych napraw, konserwacji czy uzupełniania. Dobrej jakości, profesjonalne materiały znajdziesz na http://ursa.pl/.
Chociaż więc początkowy jej koszt może być nieznacznie wyższy, to ostatecznie inwestycja ta zwraca się na przestrzeni kolejnych lat zarówno w postaci niższych kosztów energii cieplnej wykorzystywanej do ogrzania poddasza, jak i braku konieczności remontowania nieszczelnego stropu czy dachu. Prawidłowo osadzona i wykonana w jakościowym procesie technologicznym wełna mineralna zawsze będzie spełniała pokładane w niej oczekiwania przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *